ویلچر برقی فاتح یا shark XS110

ویلچر برقی فاتح یا شارک 

بالاخره بعد کلی سیر در آفاق و انفس بصورت هوریزنتال و ورتیکال با یاری و استعانت از ذات اقدس حق جل جلاله، تصمیم کبرام عملی شد. این تصمیم را دیر اجرایی کردم اما بازم جای شکر داره که تونستم این ماهی را از آب گل آلود بازار بگیرم. خیلی فکر کردم و شرایط و نیازهام را با ویلچر‌های برقی موجود در بازار سنجیدم تا به این نتیجه رسیدم که برای من بهترین گزینه: ویلچر برقی فاتح یا شارک است. این ویلچر مونتاژ ایرانه و در بین تمام ویلچرها بزرگترین چرخ‌های جلو و عقب را داره و میشه گفت: کاملا مناسب کوچه خیابان‌های پر چاله چوله‌ است. من مستقیم از تولید کننده‌اش به قیمت یک میلیون و نه‌صد هزار تومان خریدمش، تا حالا فقط چند صدمتر باهاش حرکت کردم و فعلا ازش راضی هستم. این هم شماره‌ی شرکت تولید کننده در تهران جهت سفارش: 77516927

ته‌بندی: اولین بار که نشستم رو این ویلچر باهاش رفتم پارک سر کوچه‌مون، دو ساعت بعد که برگشتم پدرم کلی باهام دعوا کرد و چیزی نمونده بود باهام کتک کاری کنه!! میگفت اگه میخوردی زمین تنهایی چه میکردی؟؟ 

 

پر پرواز

رادیو، ویدئو، ماهواره، کامپیوتر و .... ابزاری بودن که توی سالهای زمینگیری بهم کمک میکردن تا وقتم را با فکرهای ناراحت کننده پرنکنم. به زمان جمله‌ی قبل توجه کردی که گذشته بود، امروز که ویلچر برقی دارم فکر میکنم دیگه زمینگیر نیستم، این وسیله برای من چیزی کمتر از پر برای پرواز نیست، توی این چند روز اونقدر بهم حال داده و بهم چسبیده که نگو و نپرس. اگه شارژش بجای 30 بعد 50 کیلومتر تمام میشد یا اگر بنزینی بود این وسیله نقص نداشت، برای رفع این نقیصه یه راه هست و اون خرید یه موتور سه چرخه، شنیدم موتورهایی هست که میشه با ویلچر رفت پشت فرمانش، حتما به زودی میرم بازار موتور فروش‌ها تا ببینم چنین وسیله‌ای که مطابق میل من هم باشه هست یا نه؟

پاپوش:نخاعی‌های گردنی گاهی نیاز پیدا میکنند که دراز بکشن، حسن بزرگ ویلچر فاتح اینه که صندلی ماشینی که روش گذاشتن پشتیش کاملا میره عقب و مثل تخت میشه، البته پشتیش روی نشیمنش هم میخوابه و در این حالت میشه اون را از روی سطح شیب دار سوار اتومبیل‌های استیشن کرد، فکر میکنم برای این منظور پژو 405 استیشن، سیناد یا پاترول مناسب باشن. برای افراد قد کوتاه و نقلی ویلچر برقی تاشو و قابل حمل توی بازار هست که قیمتش یک میلیون و هفتصد تومانه. ویلچر فاتح را نمیشه سوار پراید و پیکان و سمند.... نمود.

در باب تعریف و تمجید از ویلچر برقی فقط میتونم بگم:

اگر کسی امکان مالی داشته باشه و این وسیله را نخره=خره

 

 

در مورد ویلچر برقی من

یکی از دوستان خواسته بیشتر در مورد ویلچرم و میزان رضایتمندیم ازش را بنویسم

برای خرید ویلچر برقی آدم باید چند نکته را در نظر بگیره:

وضعیت جسمانی: قد و وزن

میزان توانایی جسمانی: حرکت دست و ...

خواسته‌هامون از ویلچر:

راحتی، استحکام، زیبایی، امنیت، قیمت، قابلیت حمل و نقل

خدمات پس از فروش ویلچر

چون قد من بلنده و از نظر جسمانی ضعیف هستم و بسیار گرفتار افت فشار خون میشم دنبال ویلچری بودم که صندلیش مثل صندلی ماشین باشه و پشتیش قابلیت عقب و جلو رفتن رو داشته باشه. برای خرید ویلچر دو ماهی گشتم و گزینه‌های موجود را تحلیل کردم تا به این نتیجه رسیدم که بهترین گزینه برای من ویلچر فاتح است. طی دو ماهی که دارم ازش استفاده میکنم شاید 50کیلومتری باهاش راه رفته باشم. سرعت: ویلچر فاتح محشره و حس تند رفتن را کاملا منتقل میکنه و آدم را غرق لذت میکنه: شارژ باطریش دست کم برای 15یا20کیلومتر دوام داره. چرخ‌های بزرگش باعث میشه تو چاله یا لای شکاف پل‌ها گیر نکنه. وزن و هیکل این ویلچر موجب شده که روی سطوح شیبدار پایداری زیادی داشته باشه، من از رمپ تند یه فروشگاه باترس اما به سلامت رد شدم. از نظر من زیباییش قابل قبوله. قیمتش با توجه به ویلچرهای دیگر و کاراییش، خوبه و در قیاس با روحیه‌ای که به آدم میده مفته.

برای راحتی بیشتر: 1_گفتم مادرم دوتا کیسه یا کیف یا خورجین برزنتی درست کرد و اونها را کشیدم روی دسته‌های ویلچر، اینطوری هرچی بخوام توی اونها میذارم. 2_با قد بلند من پشت سری صندلی ویلچر میافتاد روی اون مهره قلنبه‌ی زیر گردنم و بسیار ناراحتم میکرد، من هم پشت سری را در آوردم و دوختش را شکافتم و چوب توش را درآوردم و ابرش را 180درجه چرخاندم. الآن ویلچرم نقص نداره و اگه یه روزی نابود بشه فوری یکی دیگه از همین میگیرم. تنها اشکال این ویلچر اینه که با هر ماشینی نمیشه حملش کرد. دوستان این را مد نظر داشته باشند که حمل و نقل ویلچرهای برقی تاشو که نام قابل حمل را به یدک میکشند، کار ساده‌ای نیست و تنها افراد توانمند خانواده خواهند توانست اون را سوار ماشین کنند.

پسینه: شرکت سازنده‌ی ویلچر فاتح میتونه کنترل ویلچر را طوری نصب کنه که بشه اون را با دهان کنترل کرد.

 

ویلچر را ارزان بخرید

نشستن روی ویلچر برقی فاتح موجب میشد نشیمنم عرق کنه و این موجب ناخرسندیم بود، دلیل این عرق کردن  جنس  روکش صندلیه: پارچه‌ی مخمل گونه‌ای که بعنوان روکش صندلی ویلچر برقی فاتح استفاده شده دو لایه‌‌ی بهم پیوسته داره: لایه‌ی بالایی مخملی و لطیف و مناسبه اما لایه‌ی زیری پلاستیکه و این برای ما واقعا فجیعه، چون موجب میشه پوست نفس نکشه و عرق کنه و آماده باشه برای زخم شدن، برای رفع این مشکل که دغدغه‌ی فکرم شده بود، داداشم را دست به تیغ کردم و گفتم بخش مرکزی پارچه‌ی صندلی ویلچرم را برید و انداخت کنار، برای اینکه هوا بیشتر زیر باسنم جریان داشته باشه، گفتم داداشم قسمت نشیمن صندلی را با تیغ مثل یه جدول کلمات متقاطع با طول و عرض و عمق سه سانت برید، اینطوری صندلی نرمتر شده و میشه گفت یه تشک روهوی ابری شده. برای اینکه ظاهر صندلی ویلچرم زشت نباشه مادرم یه دامن نو و بی‌مصرف با جنس پارچه‌ی کشی کشید روی نشیمن صندلی و کنارهاش را کوک زد، الان هم ظاهر نشیمن ویلچرم زیبا شده هم باطنش با حال شده.  

 

پیوست: دو توصیه به دوستانی که میخواهند ویلچر برقی فاتح بخرند

اول اینکه: اون را از مستقیم از سازنده‌اش بخرید، اینطوری قیمتش نسبت به بازار 300هزارتومان ارزانتر میشه، شماره‌ی اونها اینه: 77516927.

دوم اینکه: دوستان میتونن از رانت بنده استفاده کنند و 50هزارتومان تخفیف بگیرند، کافیه به فروشنده آقای کریمی بگید: من را زندی فرستاده،

 

آشنایی با یک معلول قطع نخاع

 

 

آشنایی با یک معلول قطع نخاع

 

 

/ 5 نظر / 133 بازدید
عشق سرعت

با سلام .من دو هفته است که یک ویلچر تاشوقرمز از شرکت فراتک خریدم .واقعا راضی ام .خیلی زیبااست .برای من که مثل کمری است .جابه جایی راحت ,سرعت توپ ,تازه یک سال گاراتی وپنج سال خدمات دارد.

xx

عجب ویلچری

وحید

سلام من یک معلول ضایعه نخاعی گردنیم دنبال ویلچر برقی میگردم ، فاتح را بهم معرفی کردن آیا هنوزم راضیی میتونی راهنماییم کنین؟ منتظر ایمیلتونم

احسان جمالی

سلام مهرداد جان من از اصفهان شهرستان گلپایگان شهرک گلشهر یادداشتهاتا راجع به ویلچر فاتح خوندم اولا خوشحال شدم تونستی بااین وسیله استقلال حرکتیت خوب شده.من معلول جسمی حرکتی بدلیل اشتباه پزشکی از2-3 سالگی معلول شدم نقاشی مینیاتور میکشم ولی بخواطر مکانی که دران بودم ونبود امکانات با اینکه مدرک استاد دانشگاه رادارم ولی بخاطردوری ازشهرها ونداشتن استقلال حرکتی ومشکلات خانوادگی چندسال ازکارم عقب افتادم وحالا میخوام برم توشهر برای آموزش وتدریس ونیاز به یه ویلچر برقی دارم.تواینترنت برای دیدن ویلچرها میگشتم که باشما آشناشدم. موفق وپیروز باشی.اگه کاری ازمن میادیا نظری داری ایمیل رادای.بای

فرهاد

انشلاه ک موفق و پیروز باشی...